Marketing farmaceutyczny i medyczny – reklama i promocja dla firm farmaceutycznych i usług medycznych

BrandGarden to przede wszystkim agencja marketingu farmaceutycznego – co to oznacza w praktyce? Specjalizujemy się w tematyce, która oscyluje wokół leków, aptek, lekarzy, pielęgniarek i innych przedstawicieli zawodów medycznych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak specyficzną dziedziną jest farmacja i marketing usług medycznych, dlatego też dopasowaliśmy ofertę do tych oczekiwań.

Marketing dla koncernów farmaceutycznych oraz producentów leków – marketing farmaceutyczny nie stanowi dla nas problemu. Przeczytaliśmy tak wiele charakterystyk produktów leczniczych i skróconych informacji o lekach, że znamy je na pamięć. Obudzeni w nocy o północy na jednym wydechu wyrecytujemy legal, wypowiadanie nazw niektórych substancji czynnych traktujemy jako gimnastykę języka w wolnym czasie, a stronę Ministerstwa Zdrowia dodaliśmy do ulubionych, żeby być na bieżąco ze wszelkimi limitami i refundacjami. Dzięki temu doskonale wiemy, jak reklamować usługi medyczne.

Skuteczny marketing – branża medyczna nie ma przed nami tajemnic!

Agencja marketingu farmaceutycznego powinna wykazywać się ogromną wiedzą i sprytem, które są przydatne w procesie realizacji zlecenia na rzecz klienta. Mając ponadto przewagę w postaci doświadczenia na rynku, potrafimy skutecznie zrealizować cel postawiony w briefie. Marketing medyczny nie ma przed nami tajemnic, co zawdzięczamy wielu godzinom ciężkiej pracy przy różnego rodzaju projektach.

Marketing firm farmaceutycznych i usług medycznych w agencji BrandGarden jest przeprowadzany z uwzględnieniem prawa farmaceutycznego oraz ograniczeń komunikacyjnych, a każdy materiał jest zgodny z wymaganiami działów medycznych. Nad projektem pracuje kilkuosobowy zespół specjalistów, który po wnikliwej analizie briefu przystępuje do debriefingu. Zdobywając odpowiednie odpowiedzi i materiały, możemy przystąpić do opracowywania strategii marketingu medycznego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu mamy świadomość tego, jak reklamować usługi medyczne. Marketing firm i produktów farmaceutycznych opieramy na planowaniu strategii komunikacji, akcjach tone of voice kierowanych do farmaceutów, tworzeniu materiałów na specjalistycznych, zamkniętych serwisach (np. Medycyna Praktyczna), kampaniach KAMSOFT, a także eDetalingu i eLearningu. Jako agencja marketingu medycznego doskonale wiemy, jakich narzędzi użyć, aby akcja promocyjna była maksymalnie skuteczna. Marketing na rynku farmaceutycznym mamy opanowany do perfekcji.

Marketing farmaceutyczny – agencja, która zna branżę na wylot

Reklama leków i suplementów diety to specjalność agencji BrandGarden. Prowadzimy marketing medyczny zarówno dla marek, które dopiero wchodzą na rynek lub przechodzą rebranding, jak i tych, które mają już ustabilizowaną pozycję – bez względu na to, czy są to leki OTC, RX, suplementy diety czy wyroby medyczne. Nasze portfolio jest bogate w reklamy produktów leczniczych.

Branża farmaceutyczna podobnie jak inne branże, potrzebuje dotrzeć do klienta z informacją na temat zdrowia, edukując i informując o produktach. Jako profesjonaliści w tej dziedzinie, doskonale znamy potrzeby naszych klientów oraz standardy dotyczące reklamy w aptece. Planując kampanię chociażby suplementów diety mamy w perspektywie bazę materiałów jaka może pojawić się w aptece – królestwie farmaceuty.

Materiały sprzedażowe, które pełnią rolę reklamy mogą przybrać różnorodną formę. Są to tak zwane materiału typu POS (point of sale), które w między innymi w aptece są przeznaczone na ladę (dyspensery czy standy), na półkę (wobblery, shelf stopery), czy na podłogę (displaye, potykacze, rollupy). Do takich materiałów również zaliczają się ulotki, naklejki, plakaty i broszurki. Projektując reklamę w aptece, zgodną z prawem farmaceutycznym, rozróżniamy komunikaty kierowane do pacjenta oraz do farmaceuty. Dobra kampania reklamowa w aptece to taka, która dzięki nośnikom dotrze do szerokiej grupy pacjentów. W naszym portfolio widnieje mnóstwo takich kampanii, chociażby ogólnopolska kampania z marką Voltaren firmy GSK, gdzie promowaliśmy potrzebę ruchu dla seniorów, którzy mieli problem ze stawami. Specjalny display wraz z piłeczkami do treningu oraz instrukcją – w jaki sposób trenować stawy okazał się, bez dwóch zdań, strzałem w dziesiątkę. Mieliśmy również przyjemność współpracować z markami takimi jak: Theraflu, Otrivin czy Corega. Naszym zadaniem było zaprojektować wysokojakościowe POSy, które wyróżnią się z szumu komunikacyjnego i przyciągną oko pacjentów.

Jako agencja marketingowa dla aptek, projektujemy również design opakowań. Opakowania leków czy produktów leczniczych są również istotną formą reklamy. Myślimy o estetyce marki oraz o czytelności opakowania, która ma znaczenie zarówno dla farmaceuty, jak i dla pacjenta. Celem jest wyróżnienie się na półce apteki, przy równoczesnym zachowaniu zasad w danej kategorii. Możemy pochwalić się w swoim szerokim portfolio dedykowanymi opakowaniami dla firmy S-lab w dziedzinie okulistyki oraz dla firmy Exeltis.
Współpraca z aptekami to nie lada wyzwanie. Śledzimy trendy dotyczące nowych nośników, korzystamy z tradycyjnych metod reklamy. Nie zapominamy również o marketingu w Internecie, który również w tej branży odgrywa istotną rolę. Jednak przyznajemy, że trudno wyobrazić sobie prowadzenie kampanii marketingowej bez stosowania materiałów POS.

Marketing farmaceutyczny i apteczny to ostatni, ale za to niezwykle ważny element w procesie rozpowszechniania informacji o lekach – bez znaczenia, czy odbiorcą docelowym jest środowisko medyczne, farmaceutyczne czy sam pacjent. Jako agencja marketingu farmaceutycznego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest poznanie potrzeb klienta, a także wdrażanie innowacyjności i skuteczności w budowaniu przewag nad konkurencją.

Marketing medyczny – w tym Ci pomożemy

Marketing na rynku farmaceutycznym niejedno ma imię. Nasza oferta jest jednak kompleksowa i obejmuje takie usługi jak:

  • marketing produktów farmaceutycznych (reklama suplementów diety oraz leków);
  • marketing usług medycznych (reklama dla lekarzy i innych przedstawicieli zawodów medycznych);
  • marketing placówki medycznej (promocja klinik, poradni i innych placówek specjalizujących się w świadczeniu usług ochrony zdrowia);
  • marketing farmaceutyczny;
  • strategie komunikacji dla firm farmaceutycznych;
  • opracowywanie Key Visual;
  • Direct Mailing;
  • prezentacje CLM (Closed loop marketing);
  • prezentacje iPad;
  • kampanie marketingowe we współpracy z portalami branżowymi;
  • kampanie MMS;
  • newslettery i E-mailing;
  • oprawy konferencji i webinariów online (koncepcja, projektowanie zaproszeń, agendy, branding, plansze reklamowe, gadżety reklamowe itp.);
  • oprawy cyklówek i eventów – od scenariusza po realizacje;
  • kampanie bannerowe – statyczne i dynamiczne formaty;
  • prowadzenie social mediów: Facebook, Instagrm, TikTok;
  • projektowanie strony WWW – Projektowanie landing pages;
  • reklama Rich Media;
  • reklamy Google;
  • reklamy radiowe;
  • kampanie edukacyjne i społeczne;
  • reklama Outdoor: bilbordy reklamowe, witryny, roll-upy;
  • projekty logotypów;
  • grafiki AI;
  • koncepcje komunikacji do farmaceutów;
  • branding opakowań;
  • Rendery produktowe / wizualizacje 3D opakowań.

Agencja BrandGarden z maksymalnym zaangażowaniem podchodzi do zagadnienia reklamy dla branży farmaceutycznej. Czy chodzi o marketing placówki medycznej, czy o typowy marketing medyczny, czyli wypromowanie konkretnego produktu, zawsze dajemy z siebie wszystko. Nasz zespół składa się z samych profesjonalistów, którym nie brakuje ciekawych, kreatywnych, a co najważniejsze skutecznych pomysłów na zrealizowanie briefu. Tworzymy kampanie przyciągające potencjalnych konsumentów, które mają w sobie „to coś” – są atrakcyjne wizualnie, a przy tym niezwykle czytelne w odbiorze. Na ich efekty nie trzeba więc długo czekać.

Marketing farmaceutyczny – agencja BrandGarden

Oferujemy marketing medyczny, który pozwala osiągnąć szereg korzyści dla biznesu. Dzięki niemu można zwiększyć rozpoznawalność marki, zyskać nowych, jakościowych klientów i zostawić konkurencję daleko w tyle. A wszystko to przełoży się na realne zyski, które pozwolą rozwijać firmę w upragnionym kierunku, jaki się tylko zapragnie. Jeśli interesuje Cię marketing farmaceutyczny i agencja BrandGarden wzbudziła Twoje zainteresowanie, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na spotkanie.

Postaw na marketing farmaceutyczny, który przełoży się na sukces Twojego biznesu!

Kontakt
Napisz do nas
  Akceptuję Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.