Projektowanie etykiet i opakowań na produkty

Projektowanie etykiet i opakowań na produkty

Projektowanie etykiet i opakowań należy do jednych z najbardziej kreatywnych zadań, jakie musi wykonać agencja reklamowa, ponieważ wygląd ma zasadniczy wpływ na podjęcie decyzji o zakupie produktu przez klienta. W celu zwrócenia uwagi potencjalnego nabywcy projekt graficzny powinien mieć w sobie coś wyjątkowego, dzięki czemu od razu będzie przyciągał wzrok i przyćmiewał konkurencję. Wystarczy spojrzeć na nasze portfolio, aby się przekonać, że projektowanie etykiet na produkty to coś, z czego możemy być dumni.

Brand Garden już ponad dekadę funkcjonuje na rynku jako agencja reklamowa. Opakowania, etykiety i wszystko, co z nimi związane, są od tego czasu nieodłącznym elementem naszej działalności. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję brać udział w różnego rodzaju projektach. Zrealizowaliśmy projektowanie graficzne opakowań dla produktów spożywczych, kosmetycznych oraz wielu innych. Branża czy charakter zlecenia nigdy nie stanowiły dla nas przeszkody, ponieważ jesteśmy wszechstronni. Ale jednocześnie projektowanie etykiet i opakowań traktujemy indywidualnie, nadając im unikatowy styl, który wywoła u nabywcy efekt „WOW”.

Opakowania i etykiety, które wyróżnią Twój produkt na tle innych

Projektowanie opakowań produktów polega na połączeniu różnych elementów w harmonijną całość. Grafiki, treści i symbole muszą uzupełniać się nawzajem oraz współgrać ze sobą wizualnie. Choć takie projektowanie etykiet i opakowań może być wyzwaniem, dla nas to nic trudnego! Potrafimy idealnie dopasować kolorystykę, materiał, fonty, a także ich wielkość czy rozmiar do projektu, dzięki czemu niemal od razu wpada on w oko potencjalnemu nabywcy – nawet gdy na półce sklepowej znajdują się setki innych produktów.

Jako agencja reklamowa projektowaniem opakowań zajmujemy się z należytą starannością. Projektowanie etykiet produktów zawsze rozpoczyna się od rozmowy z klientem oraz przedstawienia mu wstępnej koncepcji. Następnie przechodzimy do tworzenia szkiców, na podstawie których rekomendowane są kolejne działania. Właściwe projektowanie etykiet i opakowań ma miejsce wtedy, gdy uda się znaleźć złoty środek pomiędzy naszymi propozycjami a oczekiwaniami klienta. Wówczas dobieramy treści, grafiki, czcionki i kolory tak, aby jak najlepiej zaprezentować produkt.

Projektowanie etykiet i opakowań – idealne dopasowanie

Jeszcze na wczesnym etapie pracy wiele osób pyta się o to, ile kosztuje projektowanie etykiet i opakowań. Cennik naszych usług ustalany jest indywidualnie na podstawie charakteru projektu oraz zakresu prowadzonych prac. Dopiero po omówieniu wszystkich szczegółów współpracy jesteśmy w stanie wycenić projektowanie graficzne opakowań. Często w ramach zlecenia oferujemy dodatkowe usługi marketingowe, np. branding, kampanie promocyjne, z których warto skorzystać, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty podczas wprowadzania produktu na rynek.

Projektowanie opakowań i etykiet bez wątpienia przynosi wiele korzyści. Wśród nich trzeba wymienić wzrost zainteresowania produktem oraz zwiększenie sprzedaży. W naszej agencji tworzymy projekty, które poprzez wzbudzenie u klienta pozytywnych emocji zachęcają go do zakupu. Dodajmy do tego unikalne wzory, chwytliwe hasła, zrozumiałe w przekazie informacje, szatę graficzną spójną z identyfikacją wizualną marki i mamy projektowanie opakowań produktów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim zarabiają.

Projektowanie opakowań i etykiet pełni również funkcję wizerunkową. Produkty są bowiem same w sobie nośnikiem informacji o firmie. Oznacza to, że ich wygląd bezpośrednio wpływa na jej rozpoznawalność. Gdy naszym zadaniem jako agencji marketingowej jest projektowanie graficzne opakowań i etykiet, zawsze staramy się stworzyć realizację, która idealnie odda filozofię marki. Dzięki temu klient zyskuje dodatkowy kanał promocji w postaci swoich własnych produktów, co znajduje zastosowanie zwłaszcza w projektowaniu opakowań produktów marki własnej.

Agencja BrandGarden – z naszą pomocą zbudujesz długotrwałą relację z klientem

Nasza agencja reklamowa projektowanie opakowań traktuje jako istotny element działań marketingowych. Realizując zlecenia, posługujemy się zabiegiem wykorzystywanym w celu zbudowania relacji pomiędzy klientem a producentem, nazywanym „efektem aureoli”. Chodzi tutaj o projektowanie opakowań i etykiet na produkty, które poprzez przyjazną szatę graficzną oraz czytelne komunikaty wywołają u potencjalnego nabywcy pozytywne skojarzenie związane z marką.

Interesuje Cię zaprojektowanie etykiet produktów przez agencję Brand Garden? Szczegółowych informacji bardzo chętnie udzielimy Ci osobiście. Napisz lub zadzwoń, a ustalimy termin spotkania w naszym biurze we Wrocławiu i przy kubku kawy lub herbaty omówimy Twoje potrzeby. Po ustaleniu charakteru projektu oraz zakresu przeprowadzanych prac oszacujemy, ile będzie kosztowało projektowanie etykiet. Cennik każdego projektu ustalamy indywidualnie w zależności od tych właśnie czynników.

Oferujemy projektowanie graficzne opakowań i etykiet, które pozwoli Ci sprzedawać więcej!

Kontakt
Napisz do nas
    Akceptuję Zapoznałem/am się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.